Feltöltés alatt
Feltöltés alatt
Feltöltés alatt
Feltöltés alatt
Feltöltés alatt
Feltöltés alatt
Feltöltés alatt
Bölcsődénk neve, címe:
Szent Miklós Integrált Szolgáltató Központ Szent György Görögkatolikus Bölcsőde,
4600 Kisvárda, Rákóczi út 2.
Elérhetősége:
A Kisvárda központjában, jól megközelíthető helyen található Szent György Görögkatolikus Bölcsőde 2015 áprilisában kezdte meg működését. Jelenleg 4 csoporttal működünk, melyben 52 gyermek nevelését-gondozását tudjuk végezni. Minden csoportban két kisgyermeknevelő végzi a szakmai munkát, munkájukat a dajkák segítik.
A gyermekcsoportok mindegyike egy virág nevét viseli, mint: Tulipán, Hóvirág, Hajnalka és Ibolya.
Az épület modern, szép, jó felszerelt, minden szükséges előírásnak megfelel. A gyermekek által használt helyiségek, mint az öltöző, csoportszoba, vagy mosdó, tágasak és kényelmesek.
A füves játszóudvaron biztonságos rögzített és mobil játékok állnak a kicsik rendelkezésére. A hosszú fedett terasz, az árnyékolók és a fedett homokozók a nyári napfénytől nyújtanak szükség esetén megfelelő védelmet. A párakapu felfrissülést jelenthet.
A csoportszobák berendezése és játékai minden igényt kielégítenek, a gyermekek életkorára szabottak.
A mindennapokban a szabad játék fontosságát szem előtt tartva, a szabályozásoknak megfelelően, a család szentségét tiszteletben tartva, keresztény lelkülettel végezzük munkánkat.
A kisgyermeknevelők és dajkák rendelkeznek a megfelelő szakképzettséggel, tudásukat folyamatosan továbbképzéseken, konferenciákon fejlesztik, szélesítik látókörüket.
Az adott tanévre Munkatervvel, az évszakokra pedig Napirenddel készülünk fel, a gyermekek életkori és egyéni sajátosságainak figyelembe vételével.
Az ünnepeket és évszakokat a bölcsőde díszítésében is megjelenítjük, azokra gondosan és időben felkészülünk. A világi és egyházi ünnepekkel megismertetjük a gyerekeket, hogy azokra majd a későbbiekben megfelelően lehessen építkezni.
A szülőket nem csak a beszokatás időszakában, de a gyermekük bölcsődei életének teljes szakaszában szükség esetén segítjük, támogatjuk, velük napi szinten kapcsolatot tarunk. Igyekszünk minél több olyan rendezvény, program megtartására, melybe őket is bevonhatjuk. Mint többek között a kirándulások, Családi napok, különböző vidám programok. Így tovább erősítve a bölcsőde és a családok kapcsolatát.
A mindennapokban nagy segítségünkre van lelki vezetőnk, aki akár a bölcsőde közvetlen szomszédságában található görögkatolikus templomunkban, akár az intézmény falain belül, arra törekszik, hogy a gyermekek lelkében elvesse, ápolja a hit magjait. S erre a „veteményre” tudunk mi a hétköznapokban jól építkezni.
A hétköznapokban, melyek a játékról, vidámságról szólnak. Hisz nagyon sokféle lehetőség várja a gyermekeket. Mint, többek között a zenede, torna, bábszínház, diavetítés, matató fal, vagy a sószoba. De ezen kívül sok-sok szabadon választható tevékenységet is végzünk még. Ilyen például a színezés, festés, gyurmázás, ragasztás, fejlesztő játékok és tevékenységek, kertészkedés, veteményezés is.
A gyermekek részére napi négyszeri étkezést biztosítunk, melyet dietetikus végzettségű szakember állít össze. Az étlap a szülők rendelkezésére áll. Az étkezés térítési díját, a szülő/gondviselő az adott hónapot követően, a tényleges jelenlétnek megfelelően köteles kiegyenlíteni. Az ingyenes bölcsődei étkeztetés lehetőségéről és annak igénybevételének módjáról tájékoztatást nyújtunk. Ahogy a gyermeki és szülői jogokról, kötelességekről és a bölcsőde Házirendjéről is.
2021 márciusától a Nyíregyházi Egyházmegye fenntartásában működő Szent Miklós Integrált Szolgáltató Központ részeként működünk tovább. Munkánk során arra törekszünk, hogy a szakmaiság maximális betartása mellett, keresztény lelkiségünkre építkezve, a gyermekek igényeinek figyelembe vételével, az ő és szüleik teljes megelégedésével, a bölcsődénk jó hírnevének megőrzésével végezzük munkánkat. Azt a munkát, amely számunkra inkább hivatás, a jutalmunk pedig az önzetlen gyermeki mosoly és ölelés.
Mindenkor arra törekszünk, hogy intézményünk legjobb „reklámja” a szülők ajánlása, dicsérete legyen. Egyetlen pillanatra sem feledve a legfontosabbat, ami egyben bölcsődénk alappillére, jelmondata is:
„Bizony, az ÚR ajándéka a gyermek, az anyaméh gyümölcse jutalom.”
Címe: 4600 Kisvárda, Tompos úti ltp. 1/b.
Tel.: 06-45-500-144, 06-20-9814442
e-mail: kisvardabolcsi@gmail.com
Intézményvezető: Zám Zsuzsanna
Telephelyvezető: Móré Erika
Az intézmény a város központjában, a Tompos úti lakótelepen található, gyalog, kerékpárral, autóval egyaránt jól megközelíthető. A parkolási lehetőség megoldott a gépkocsival érkezők számára.
A 6 csoport befogadására alkalmas épületben folyik a 20 hetes kortól – 3 éves korig, valamint a sajátos nevelési igényű, ill. gyógypedagógiai tanácsadásra, korai fejlesztésre és gondozásra szoruló 6 éves korosztály napközbeni ellátása. A bölcsőde alapterülete lehetővé teszi a gyerekek befogadását, egészséges és biztonságos körülmények közötti ellátását, nevelését, pihenését, öltözését, tisztálkodását, étkezését.
A Bölcsőde engedélyezett férőhelyszáma: 68 fő, ebből 6 fő sajátos nevelési igényű, ill. gyógypedagógiai tanácsadásra, korai fejlesztésre és gondozásra szoruló gyermek.
Az 1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról 41. § (2) bekezdése szerint az (1) bekezdés szerinti egyéb ok miatt a gyermekek napközbeni ellátását különösen az olyan gyermek számára kell biztosítani,
A családias hangulatú, szép, tágas, udvar, a napfényes csoportszobák nagyszerű lehetőséget biztosítanak a gyermekek napközbeni tartózkodására. Bölcsődéinkben változatos, színes játékkészlet segíti az önálló, szabad játékot, a gyermekek aktivitásának, kreativitásának kibontakozását.
A bölcsődei nevelés középpontjában a kisgyermek, és közvetett módon a kisgyermeket nevelő családok állnak. A család, mint komplex rendszer jelenik meg, ennek értelmében nemcsak a kisgyermek nevelését-gondozását célozza meg, hanem az egész család támogatását.
A gyermekek tágas, derűs csoportszobákban játszhatnak kedvük szerint, a változatos és pedagógiai szempontból is igényesen megválogatott játékokkal, könyvekkel és egyéb eszközökkel.
A 6 fő befogadásra alkalmas csoportban, a sajátos nevelési igényű gyermekek számára előírt fejlesztő játékok találhatók. A Bölcsőde együttműködik a gyermekek fejlesztése érdekében a Pedagógiai Szakszolgálattal. 2020-ban fejlesztő szoba került kialakításra, ahol megtalálhatók a nagy és kismozgást fejlesztő játékok, csakúgy, mint a koncentrációt és figyelmet fejlesztő eszközök.
A kisgyermeknevelők a névvel megjelölt bölcsődei csoportokban a gyermekek igényeinek megfelelő belső teret, kuckókat, pihenő sarkot alakítottak ki, így a magasabb létszámú csoportok is térben megosztva tudják használni a helyiséget. A csoport egyéni arculatának kialakításáról a kisgyermeknevelők gondoskodnak.
Mindegyik csoportszobához fedett terasz tartozik. Így lehetőség nyílik, hogy hidegebb, esősebb vagy szelesebb időben is biztosított legyen a gyermekek friss levegőn való tartózkodása. Illetve a könnyebb átláthatóságot biztosítják a különálló udvarrészek is.
A gyermekek és a szülők számára babakocsitároló, gyermeköltöző került kialakításra, ahol minden gyermeknek a saját jelével ellátott szekrény biztosítja a ruházat tárolását. A babakocsi tárolóból közelíthető meg a mozgáskorlátozottak részére kialakított mosdó.
A különböző jeles napokat és váltakozó évszakokat hagyomány őrző tevékenységekkel, a vallási ünnepeket játékos módon ismertetjük meg a gyermekekkel. Ezeket színes eszközökkel, kreatív kisgyermeknevelői munkával tesszük. Legfontosabb alapelvünk az egyéni bánásmód elve, így minden gyermek számára adott az egyéni fejlődés lehetősége, képzett nevelők segítségével.
Ha szeretné gyermeke, vagy hozzátartozója napközbeni tartózkodását nyugodt, családias környezetben biztosítani, szeretettel várjuk Kisvárdán, a Szent Miklós Integrált Szolgáltató Központ Fogyatékos Személyek Nappali Ellátásában!
Célunk a fogyatékkal élő embertársaink társadalmi beilleszkedésének elősegítése, esélyegyenlőségük biztosítása.
Az intézmény biztosítja:
A Fogyatékos Személyek Nappali Ellátása Kisvárda, Várday István út 17. szám alatt található. Az intézmény tömegközlekedési eszközzel könnyen megközelíthető, parkolási lehetőség az udvarban biztosított. Az épület földszintes, akadálymentesített, az ellátottak életkori sajátosságainak, egészségi és mozgásállapotának megfelelő berendezési tárgyakkal, fejlesztő eszközökkel jól felszerelt. A parkosított udvar lehetősséget ad különböző programok rendezésére, a szabadidő természetes környezetben történő hasznos eltöltésére.
A személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátások, így a fogyatékos személyek nappali ellátásának igénybevétele önkéntes, az ellátást igénylő, illetve törvényes képviselője szóbeli, vagy írásbeli kérelmére, indítványára történik. A nappali ellátás próbaidővel indul, amely maximum 3 hónap lehet. Térítési díjat az étkezésért kell – jövedelemtől függően – fizetni.
Az intézmény neve: Szent Miklós Integrált Szolgáltató Központ
Az intézmény címe, székhelye: 4600 Kisvárda, Szent L. u. 54., Telefon: 45/415-085
A telephely neve: Fogyatékos Személyek Nappali Ellátása
A telephely címe: 4600 Kisvárda, Várday I. u. 17., Telefon: 20/217-92-98
Az 1993. évi III. törvény a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról 62. § (1) bekezdése alapján étkeztetés keretében azoknak a szociálisan rászorultaknak a legalább napi egyszeri meleg étkeztetéséről kell gondoskodni, akik azt önmaguk, illetve eltartottjaik részére tartósan vagy átmeneti jelleggel nem képesek biztosítani, különösen koruk, egészségi állapotuk, fogyatékosságuk, pszichiátriai betegségük, szenvedélybetegségük, vagy hajléktalanságuk miatt.
Kisvárda Város Önkormányzata Képviselő-testületének 22/2022. (VIII.17.) Önkormányzati rendelete az alábbiakban határozta meg a szociális rászorultságot étkeztetés tekintetében:
„11/A. § Az étkeztetés igénybevétele esetén szociálisan rászorultnak minősül:
a,) az, aki a 65. életévét betöltötte,
b.) az, akinek a háziorvos által igazolt egészségi állapota olyan, hogy a betegsége jellege következtében nem képes biztosítani önmaga ellátását,
c.) az, akinek a fogyatékossága, illetve pszichiátriai betegsége a háziorvos által – a vonatkozó orvosi szakvélemények alapján – igazolt betegsége olyan, hogy a betegség jellege miatt az érintett nem képes biztosítani önmaga ellátását,
d.) az, akinek a háziorvos által – a vonatkozó orvosi szakvélemények alapján – igazolt szenvedélybetegsége olyan, hogy a betegség jellege miatt az érintett nem képes biztosítani önmaga ellátását,
e.) az a hajléktalan, aki nyilatkozatában tartózkodási helyeként Kisvárda város közigazgatási területét jelöli meg.”
Az étkeztetés a lakosság szükségleteinek megfelelően munkanapokon, pihenőnapokon, munkaszüneti napokon, ünnepnapokon az egyszeri meleg étel (ebéd) biztosításával történik, egyszer használatos ételesekben. Szakorvosi javaslat alapján az Intézmény az ellátást igénybe vevő állapotának megfelelő diétás étrendet biztosít.
Az étkeztetés biztosításának formája:
A kiszállítás 10:30 és 13:30 óra közötti időszakban történik.
A szolgáltatás iránt érdeklődők az Intézmény székhelyén, Kisvárda, Szent László utca 54. szám alatt kereshetik fel az asszisztens munkakörben dolgozó munkatársat nyitva tartási időben.
A szolgáltatás iránti igényt szóban vagy írásban lehet kérelmezni.
A kérelemhez az alábbi dokumentumokat kell csatolni:
A kérelmet és mellékleteit személyesen, vagy postai úton az ellátást igénybe vevő (vagy törvényes képviselő) aláírásával kell benyújtani az Intézmény székhelyére: 4600 Kisvárda, Szent László utca 54.
Ha az ellátást igénylő betegség, vagy más ok miatt nem kívánja igénybe venni a szolgáltatást, távolmaradását legalább két munkanappal a távolmaradást megelőzően be kell jelenteni. Ennek elmulasztása esetén a kötelezett a térítési díj megfizetésének kötelezettsége alól a távolmaradás kezdetétől számított 3. munkanapon mentesül.
Az 1993. évi III. törvény a szociális igazgatásról és ellátásokról 114.§ (1) bekezdése értelmében a személyes gondoskodást nyújtó ellátásokért térítési díjat kell fizetni.
A Fenntartó 0226/2022/SZOC számú Határozatában foglaltak, valamint a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 115. §. (2) bekezdése értelmében a kötelezett által fizetendő személyi térítési díjak összegét 2022. augusztus 1-től az alábbiakban állapítja meg:
Munkanapokon, az igénylő havi rendszeres jövedelme alapján:
8.550 Ft és 31.750 Ft közötti havi jövedelem |
170 Ft/fő/ellátási nap |
31.751 Ft és 38.000 Ft közötti havi jövedelem |
225 Ft/fő/ellátási nap |
38.001 Ft és 47.500 Ft közötti havi jövedelem |
340 Ft/fő/ellátási nap |
47.501 Ft és 57.000 Ft közötti havi jövedelem |
450 Ft/fő/ellátási nap |
57.001 Ft fölötti havi jövedelem |
560 Ft/fő/ellátási nap |
Kiszállítási díj: +30 Ft/háztartás
Munkaszüneti napokon, az igénylő havi rendszeres jövedelme alapján:
8.550 Ft és 31.750 Ft közötti havi jövedelem |
230 Ft/fő/ellátási nap |
31.751 Ft és 38.000 Ft közötti havi jövedelem |
260 Ft/fő/ellátási nap |
38.001 Ft és 47.500 Ft közötti havi jövedelem |
455 Ft/fő/ellátási nap |
47.501 Ft és 57.000 Ft közötti havi jövedelem |
640 Ft/fő/ellátási nap |
57.001 Ft fölötti havi jövedelem |
680 Ft/fő/ellátási nap |
Kiszállítási díj: +30 Ft /háztartás
A Szent Miklós Integrált Szolgáltató Központ (intézményvezető: Zám Zsuzsanna) Hajléktalanok Átmeneti Szállása csendes, nyugodt környezetben található, a helyi szőlősdombok szomszédságában (Címünk: 4600 Kisvárda, Vásár tér 16.sz; telefonszám: 06 20/ 579-9806; szakmai egységvezető: Tótik Imre).
Az intézmény 24 férőhelyes, összkomfortos, akadálymentesített épület, fejlesztése, modernizálása folyamatosan történik. Ellátottjainknak a jogszabályban előírt lakhatási és tisztálkodási lehetőség mellett, televízió és internethozzáférés is rendelkezésére áll.
A lakhatás mellett ellátottjaink részére szociális munka keretében az alábbi programelemeket is biztosítjuk: tanácsadás, egyénre szabott esetkezelés, gondozás (leginkább a személyes higiénia megőrzésére irányuló tevékenységek), készségfejlesztés (közösségi programok, főzés, bel-és kültéri játékok, filmklub), illetve háztartási, háztartást pótló segítségnyújtás.
A közvetlen környezetet tekintve ellátottjainkat egy nyolc fős, egy hat fős, egy négy fős, illetve egy három fős szobában tudjuk elhelyezni, illetve lehetőség van egy külön bejárattal, illetve akadálymentes vizesblokkal rendelkező szobában három hölgy ellátott elhelyezésére is.
Az intézményi szolgáltatás térítési díja 270 Ft/nap. Azon ellátottjaink, akik nem rendelkeznek jövedelemmel, mentesülnek ezen összeg megfizetése alól.
A szálló – ellátási jellegéből fakadóan- nem nyújt étkeztetési szolgáltatást, ellátottjainknak azonban lehetőségük van napi egyszeri szociális étkeztetés (ebéd) igénybe vételére. Részükre az ebéd kiszállításra kerül. A szálló konyhájában lehetőség van az ételek melegítésére, illetve saját részre történő főzésre is.
Szakembereink minden nap azon dolgoznak, hogy megfelelő testi-lelki jólétet biztosítsanak a megrekedt élethelyzetben lévőknek; hiszünk abban, hogy személyre szabott, szakértő gondozás keretein belül segítséget nyújthatunk a változás és újrakezdés eléréséhez.
Szolgáltatásaink által szállónk alkalmas a többszörösen hátrányos helyzetben lévő emberek társadalomba való visszailleszkedésének elősegítésére.
A házi segítségnyújtás az 1993. évi. III. törvény a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról 63. §. alapján biztosított szociális alapszolgáltatási tevékenység.
Intézményünkben 41 fő gondozó foglalkoztatásával közel 300 fő idős vagy rászoruló részére tudunk személyi gondozást ill. szociális segítést nyújtani három településen: Kisvárdán, Mezőladányban és Pátrohán.
A házi segítségnyújtás célja: gondoskodni az igénybe vevő önálló életvitelének fenntartásában – szükségleteinek megfelelően – lakásán, lakókörnyezetében. A gondozást, segítést szakképzett gondozók végzik, akik feladataik ellátása során nyújtanak segítséget ahhoz, hogy az ellátást igénybe vevő fizikai, mentális, szociális szükséglete (saját környezetében, életkorának, élethelyzetének és egészségi állapotának megfelelően) meglévő képességeinek fenntartásával, felhasználásával, fejlesztésével biztosított legyen.
Személyi gondozás során gondozás, ápolás és szociális segítés biztosítható:
Személyi gondozás keretében:
Gondozási és ápolási feladatok körében:
Szociális segítés keretében:
(kivétel, ha ez a tevékenység egyéb szakirányú kompetenciát igényel), télen hó eltakarítás és síkosság-mentesítés a lakás bejárata előtt.
szükség esetén a bentlakásos szociális intézménybe történő beköltözés segítése
Az idősek nappali ellátásának biztosítása során kiemelt figyelmet fordítunk a hasznos időtöltésre, az új kapcsolatok biztosítására, az idős emberek izolációjának megelőzésére. A nappali ellátás programjai személyközpontúak, az idősek korához és érdeklődési körükhöz igazodik.
Idősek és demens személyek nappali ellátása
4600 Kisvárda Várday István u. 17. sz.
Szakmai vezető : Nagy Zsuzsanna 0620/252-0232
Vezetékes telefon 06-45-405-011
A nappali ellátás elsősorban a saját otthonukban élő, 18. életévüket betöltött, egészségi állapotuk vagy idős koruk miatt szociális és mentális támogatásra szoruló, önmaguk ellátására részben képes személyek részére biztosít lehetőséget a napközbeni tartózkodásra, társas kapcsolatokra, valamint az alapvető higiéniai szükségletek kielégítésére.
Az idősek nappali ellátás részeként működő, demens személyek nappali ellátásánál alapvető célunk, hogy az otthonukban élő, demenciával küzdő személyek részére könnyen elérhető, biztonságos környezetet biztosítsunk. A programok, foglalkozások által lehetőség adódik, hogy az idős személy a még meglévő képességeit megőrizhesse, valamint stagnálódjon, csökkenjen az állapotrosszabbodás.
Amit tudunk nyújtani:
A nappali ellátás során törekszünk az ellátást igénybe vevő időskorú személy egészségi állapotának megőrzésére és javítására, valamint életkoruknak megfelelő mentális állapotuk szinten tartására.
Az ellátás programjain belül egyéni tanácsadás és csoportos foglalkoztatási lehetőséget kínálunk. Kellemes, családias légkörre törekszünk. Az új tagokat – a többi klubtag bevonásával – segítjük beilleszkedésükben. Feladatunk nemcsak az, hogy az ellátottjaink lelki egészségét megtartsuk, hanem az is, hogy a lelki megbetegedésekben veszélyeztetett személyeknek megelőző támogatást adjunk.
Biztosított az ellátott személyes ruházatának tisztítása, szárítása, vasalása, varrása, bevásárlásban való segítségnyújtás igény szerint.
A minden igényt kielégítő étkező helyiség lehetőséget ad, a közösen, jó hangulatban, megterített asztal mellett elfogyasztott ebédre, így kiegyensúlyozottabb táplálkozást biztosít az ellátott részére.
Segítő és célzott beszélgetések lehetőséget adnak arra, hogy az idős ellátott képes legyen túljutni szenvedő, tehetetlen, cselekvésében akadályozott állapotán, erősítve meglévő értékeit, személyisége pozitív erőforrásait.
Az ellátást igénybe vevők kérésére közreműködünk a hivatalos ügyek intézésében, információnyújtásban a pénzbeli és természetbeni ellátások formáiról és az igénybevétel feltételeiről, szükség szerint segítséget nyújtunk a támogatások igénylésében, kölcsönösen együttműködünk a hozzátartozókkal, a gondnokokkal, és amennyiben szükséges, kapcsolatot tartunk a háziorvosokkal, kezelőorvosokkal.
Az intézmény működésének, kiegészítő tevékenységének kiemelt részét képezi a hitéleti tevékenység, amely elsődlegesen a lelki vezetők tevékenységén keresztül valósul meg. Lelki vezetői tevékenység végzését az intézményben a Nyíregyházi Egyházmegye püspökének erre irányuló kinevezése alapozza meg.
A nappali ellátás igénybevétele, önkéntes, az ellátást igénylő, illetve törvényes képviselője szóbeli vagy írásbeli kérelmére, indítványára történik.
Demens személyek nappali ellátását biztosító szolgáltatást csak a Pszichiátriai/Neurológiai Szakkollégium, vagy neurológus szakorvos által befogadott demencia kórképet megállapító szakvéleménnyel lehet igénybe venni.
Jelenleg intézményünkben a szolgáltatás igénybevétele ingyenes.
Az Idősek nappali ellátását munkanapokon az alábbiak szerint lehet igénybe venni:
Hétfő – Csütörtök: 7.30 – 16.00 óráig,
Péntek: 7.30 – 13.30 óráig.
Az idősek otthona a település központjában helyezkedik el, ezáltal jól megközelíthető tömegközlekedési eszközökkel, és gyalogosan is csak néhány perc a város sétálóutcájától. Parkolási lehetőség is adott az intézmény mellett újonnan épült parkolóban, illetve az egyirányú forgalmúvá vált utcában. Az intézmény közelében megtalálhatóak a háziorvosi rendelők, gyógyszertárak, üzletek – ami arra ad lehetőséget, hogy az ellátottak akár saját maguk intézzék ügyeiket. Az intézmény belső udvara parkosított, valamint az idősek otthona szomszédságában található Kisvárda legszebb parkja, ahol az idősek kellemes pihenéssel tölthetik szabadidejüket.
Intézményvezető: Zám Zsuzsanna
Az intézmény címe, székhelye: 4600 Kisvárda, Szent L. u. 54.
Telefon: 45/415-085
Email: szentmiklosiszk@gmail.com
A telephely neve: Idősek Otthona
A telephely címe: 4600 Kisvárda, Szent L. u. 63-65.
Telefon: 45/415-169
Az Idősek Otthona férőhelyszáma: 23.
Az intézmény két – egymástól elkülönülő – épületben került kialakításra. Az intézményben az ellátottak kis létszámú – 2-3-4 ágyas -, otthonosan berendezett lakószobákban nyerhetnek elhelyezést, ahol kiegyensúlyozott, a saját otthonukban is megszokott életkörülmények között élhetnek.
Az ellátás igénybevételi módja:
Az Idősek Otthona ellátási területe Döge, Pátroha, Kisvárda, Jéke, Pap, Újkenéz, Mezőladány és Kékcse települések közigazgatási területére, valamint a 9/1999.(XI. 24.) SzCsM 3/A. § (2) bekezdése értelmében az intézményi férőhely 10 %-ig az ország bármely területéről nyújthatnak be kérelmet, az intézményi elhelyezést igénylők.
Intézményünkben az ellátás iránti kérelmet szóban, vagy írásban, személyesen vagy elektronikus formában lehet benyújtani:
Szolgáltatásainkról:
Az integráltan működő intézmény szakmai vezetését és a szociális munkatárs tevékenységét, 1 fő egészségügyi szociális munkás látja el.
Az ellátottak gondozását-ápolását 8 fő főállású gondozó, illetve 3 fő főállású ápoló látja el.
Az egészségügyi gondozás során rendszeres orvosi felügyelet biztosítja az ellátottak egészségügyi állapotának folyamatos ellenőrzését, szükség esetén a szakorvosi, kórházi ápolás megszervezését. A megelőzés érdekében tett intézkedések között prevenciós előadások, szűrővizsgálatok szervezése szerepel.
Mentálhigiénés ellátás keretében biztosítja az intézmény az ellátott számára a beilleszkedés elősegítését, a konfliktushelyzetek kialakulásának megelőzését, az ellátást igénybe vevő testi-lelki aktivitásának fenntartását, megőrzését. Fontos a meglévő képességek fejlesztése, szinten tartása, a hanyatlás megelőzése.
Intézményünk napi ötszöri étkezést biztosít, valamint szakorvosi javaslat alapján diétás étkezést is biztosítunk.
Lelki vezetőnk, minden hónap első és harmadik keddjén imaórát, és liturgiát végez az intézményben, a lakók és a munkatársak részére.
Térítési díj:
Az Idősek Otthonának ellátottai által fizetett térítési díjat a Szt. 114-119. §-a, a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátások térítési díjáról szóló 29/1993. (II.17.) kormányrendelet, valamint a fenntartó szabályozza.
Intézményünk otthont és szeretetteljes gondoskodást nyújt az ápolásra, gondozásra szorulóknak. Segítő szolgálatunkban, tiszteletben tartjuk a ránk bízottak emberi méltóságát, fontosnak tartjuk emberi kapcsolataikat. Családias légkörre, minőségi, személyközpontú gondoskodásra törekszünk. Ellátottaink egészségi állapotának változásához alkalmazkodva biztosítjuk az életük végéig tartó szeretetteljes gondoskodást.
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás az 1993. évi. III. törvény a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról 65. § (1) bek. alapján biztosított szociális alapszolgáltatási tevékenység.
Intézményünk tizennégy településen (Kisvárda, Ajak, Anarcs, Dombrád, Döge, Fényeslitke, Gyulaháza, Mezőladány, Pap, Pátroha, Tiszakanyár, Tornyospálca, Újdombrád, Újkenéz) összesen 253 készülék kihelyezésével biztosítja a szolgáltatást a szociálisan rászorulók számára.
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás igénybevétele szempontjából szociálisan rászorult
* A súlyos fogyatékosságot a 65/C. § (5)-(7) bekezdése szerint, a pszichiátriai betegséget és az egészségi állapot miatti indokoltságát külön jogszabály szerint kell igazolni.
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás célja a saját otthonában élő, egészségi állapota és szociális helyzete miatt rászoruló, segélyhívó készülékkel ellátott időskorú vagy fogyatékos személy, illetve pszichiátriai beteg önálló életvitele fenntartása mellett felmerülő krízishelyzet megelőzése, illetve elhárítása.
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás során megvalósul:
A segélyhívástól a krízishelyzet megoldásáig tartó folyamat leírása: